Falowniki

W ostatnich latach jest notowany ogromny wzrost zainteresowania przemiennikami częstotliwości, czyli urządzeniami znanymi jako falowniki. Najprościej rzecz ujmując falownik jest urządzeniem elektrycznym zamieniającym prąd stały, którym jest zasilany, na prąd przemienny o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Urządzenia te muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości z uwagi na konieczną precyzję działania. Dobra, niewygórowana cena na pewno intensywnie przyczynia się do popularności falowników. Ponadto istotnym elementem jest chęć poszukiwania oszczędnych form zarządzania energią elektryczną, a także automatyzowania procesów technologicznych oraz zdynamizowania rozwoju techniki napędowej, wymagającej precyzyjnego sterowania napędami. Falowniki są na tyle popularne, że występują na przykład w układach sterowania wentylatorów, pomp oraz także w automatyce dźwignic, ekstruderów i innych maszyn, w których technologia wymaga bardzo dokładnej regulacji prędkości obrotowej silników prądu przemiennego.

Oceń stronę

Ocena: 9.0/10 (1 głos)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Www.epapieros24.pl

Www.epapieros24.pl »Dodano - 07.03.2013

Zapewne praktycznie wszyscy pamiętają takie marki e-papierosów jak Mild X7, Volish Tank, E-mod Ego, E-mod Touch. Jeżeli jednak przychodzi czas zakupu nowego elektrycznego papieroska to zaczyna się kłopot i pytanie: "co kupić? ". Aby pomóc w tym skomplikowanym wyborze powstała witryna epapieros24. pl. Można ta... zobacz szczegóły wpisu »

OBI - największe markety budowlane

OBI - największe markety budo »Dodano - 23.06.2016

Gigant na polskim rynku budowlanym – Obi oferuje ponad 40 tysięcy artykułów najwyższej możliwej jakości! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Markety budowlane Obi zapewnią nam maksymalną satysfakcję z dokonanych zakupów i z pewnością zainspiruje nas do stworzenia idealnego domu w zgodzie z najnowszymi trendami. ... zobacz szczegóły wpisu »

Samsung tonery

Samsung tonery »Dodano - 18.09.2016

Wybierając drukarkę często zwracamy uwagę, nie tylko na koszt zakupu, lecz także i na prędkość działania urządzeni. Na pewno lepsze pod tym względem są drukarki laserowe. Głównie są one niezwykle pomocne, kiedy potrzeba dużą liczbę dokumentów wydrukować w niezwykle krótkim czasie. Kolejnym ich plusem jest to, iż nie po... zobacz szczegóły wpisu »

Oki toner

Oki toner »Dodano - 13.09.2016

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na kupno drukarek laserowych. Maja one dużo zalet, dziękie którym, wygrywają z drukarkami atramentowymi. Można napomknąć tutaj choćby szybkość pracy. Każdy, kto ma drukarkę atramentową wie doskonale, jak długo trzeba czekać, aż wyjdzie z niej kilka kartek papieru. Natomiast w druk... zobacz szczegóły wpisu »

Pneumatyka

Pneumatyka »Dodano - 11.12.2016

Firma PressMann zajmuje się pneumatyką. Posiadamy niezwykle bogate doświadczenie w pneumatyce, mechanice precyzyjnej, projektowaniu i konstrukcji. Dzięki temu znamy wszystkie zapotrzebowania oraz oczekiwania nabywców. Wszystkie narzędzia oraz urządzeni, które Państwo u nas uzyskają są wykonywane z materiałów najdoskona... zobacz szczegóły wpisu »

Toner q2612a do hp

Toner q2612a do hp »Dodano - 20.10.2018

Dziś nieomal, iż wszystko podparte jest na technologii. Prawie, że każdy korzysta z nowoczesnych wyjść. Bez wątpienia komputery wykonują podstawowe znaczenie. Obecnie już rzadko kto wykonuje coś ręcznie. Mamy do możliwości wyjątkowo dużo urządzeń. Chociaż nie wszystko organizowane jest drogą internetową. Czasem trzeba ... zobacz szczegóły wpisu »

Sprawdzenie wtryskiwaczy

Sprawdzenie wtryskiwaczy »Dodano - 20.10.2018

Oferta Diesel Auto to sprzedaż i również doświadczony serwis wtryskiwaczy Bosch, Delphi, Denso, Siemens i również piezoelektrycznych. Jesteśmy zespołem doświadczonych a oprócz tego wykwalifikowanych ekspertów, za sprawą czego zdobyliśmy setki ukontentowanych klientów. Nawiązaliśmy współpracę z licznymi, znanymi a opróc... zobacz szczegóły wpisu »

Wysokiej klasy suwnice

Wysokiej klasy suwnice »Dodano - 08.11.2018

Jako przedsiębiorstwo WIS MARK od wielu lat wykonujemy suwnice natorowe. Nasze wyroby w większości wypadków swoje zastosowanie znajdują w środku wielkich hal przemysłowych, lecz lecz również. Konstrukcja naszych suwnic składa się przede wszystkim z kratownicowego pomostu, który toczy się przez celowo skonstruowany prze... zobacz szczegóły wpisu »

Niezawodne zacieraczki do betonu

Niezawodne zacieraczki do bet »Dodano - 20.11.2018

ELARTPOL to godna polecenia spółka, która od 2001 roku oferuje swoim kontrahentom niezawodne maszyny dla budownictwa w bardzo przystępnej cenie. Pierw polecamy nasze zacieraczki do betonu, które pośród naszych klientów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Paramy się nie tylko dystrybucją, lecz również profesjonaln... zobacz szczegóły wpisu »

Importer narzędzi samochodowych

Importer narzędzi samochodowy »Dodano - 08.11.2018

Prowadzenie biznesu nie jest łatwą sprawą. Ludzie poniekąd nie zdają sobie sprawy z owego jak ciężki jest to kawałek chleba. Na pewno trzeba włożyć w toż wyjątkowo wiele trudu. Acz branża branży nie jest równa. Oznacza to, iż zakres prac jest różny. Z rzetelnością bardzo dużo trudu muszą włożyć mechanicy samochodowi. D... zobacz szczegóły wpisu »