Termowizja pomocą w utrzymaniu ruchu

Termowizja znalazła rozległe zastosowanie w przemyśle. Przez inżynierów jest postrzegana jako technologia służąca do prognozowania możliwych awarii urządzeń przed ich rzeczywistym wystąpieniem lub do ich detekcji w okresie początkowym.
Obraz termograficzny to w praktyce mapa rozkładu temperatury na powierzchni badanego elementu. Kamera termowizyjna pozwala na zobrazowanie nawet niewielkich różnic temperatury kontrolowanego urządzenia w postaci kolorów, umożliwiając tym samym ich rozpoznanie ze znaczną dokładnością.
Pod koniec lat 90-tych specjaliści zaczęli projektować i wykorzystywać w utrzymaniu ruchu programy do przewidywania prawdopodobnych awarii urządzeń, bazując na analizie obrazów termograficznych. Możliwe było to dzięki regularnym analizom obrazów termicznych wytypowanych urządzeń, takich jak przekładnie, silniki, transformatory jak również inne elementy przetwarzające energię. Już początkowe objawy możliwej awarii w postaci zatarcia łożyska, przerwania warstwy izolacji lub korozji złącz są powodem powstawania niestandardowych źródeł ciepła lub zimna, które stopniowo się powiększają.
Odpowiednio wczesne dostrzeżenie tego typu zmian w ten sposób zapobieżenie groźniejszemu uszkodzeniu.
Termowizja jest więc wykorzystywana do kontroli prawidłowości przebiegu procesów produkcyjnych oraz jako technologia wspierająca optymalizację kierowania procesami przemysłowymi. Tym samym obszar zastosowań termowizji przemysłowej nie ogranicza się już jedynie do usług serwisowych i utrzymania ruchu. Obrazy termowizyjne są zatem używane do bieżącej kontroli i monitoringu właściwego przebiegu procesów produkcyjnych.

  • Tytuł wpisu: Termowizja pomocą w utrzymaniu ruchu
  • Adres witryny: www.termocert.com.pl
  • Data dodania: 01.06.2016 roku
Oceń stronę

Ocena: 4.1/10 (32 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Www.epapieros24.pl

Www.epapieros24.pl »Dodano - 07.03.2013

Zapewne praktycznie wszyscy pamiętają takie marki e-papierosów jak Mild X7, Volish Tank, E-mod Ego, E-mod Touch. Jeżeli jednak przychodzi czas zakupu nowego elektrycznego papieroska to zaczyna się kłopot i pytanie: "co kupić? ". Aby pomóc w tym skomplikowanym wyborze powstała witryna epapieros24. pl. Można ta... zobacz szczegóły wpisu »

STÓŁ DO RZEPAKU

STÓŁ DO RZEPAKU »Dodano - 01.06.2016

Uprawianie rzepaku to obszar rolnictwa, na który składa się sianie, etap nawożenia rzepaku i w końcu zbiór. W obecnych latach hodowca uprawiający rzepak może posiadać cały etap zautomatyzowany. Uzupełnienie kombajnu w stół do rzepaku, na przykład „stół do rzepaku John Deer”, lub w „stół do rzepaku Bizon”, umożliwia zre... zobacz szczegóły wpisu »

Producent E-hak24.pl

Producent E-hak24.pl »Dodano - 01.06.2016

Wózki magazynowe, żurawiki, wciągarki, szelki bezpieczeństwa, elektronarzędzia, pasy transportowe oraz inny asortyment niezbędny w wielu pracach to tylko część bogatej oferty Ehak24. pl. Dostępna online platforma sprzedażowa pozwala szybko i sprawnie zaopatrzyć swój warsztat, magazyn bądź zakład produkcyjny w zawiesia ... zobacz szczegóły wpisu »

SKLEP PPOŻ

SKLEP PPOŻ »Dodano - 01.06.2016

Zapoznaj się z ofertą sklepu Ppoż oferującego profesjonalny sprzęt do ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych, oraz sprzęt dla służb ratowniczych, straży pożarnych, firm i osób zajmujących się BHP w firmach. W sklepie PPOŻ można zamówić sprzęt zabezpieczenia przeciwpożarowego taki jak gaśnice, koce ratownicze, ur... zobacz szczegóły wpisu »

Oki toner

Oki toner »Dodano - 13.09.2016

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na kupno drukarek laserowych. Maja one dużo zalet, dziękie którym, wygrywają z drukarkami atramentowymi. Można napomknąć tutaj choćby szybkość pracy. Każdy, kto ma drukarkę atramentową wie doskonale, jak długo trzeba czekać, aż wyjdzie z niej kilka kartek papieru. Natomiast w druk... zobacz szczegóły wpisu »

Wciągarka elektryczna

Wciągarka elektryczna »Dodano - 20.10.2016

Niezbędna jest Ci wciągarka elektryczna, ale nie wiesz, gdzie ją kupić? Na pewno zależy Ci na tym, żeby była ona zarówno lekka, lecz jednocześnie też bardzo mocna. Żeby zadowolić Twoje życzenia musi być ona zrobiona z materiałów najznakomitszej jakości. Chcemy przekonać Cię byś zajrzał na witrynę firmy Industrial Winch... zobacz szczegóły wpisu »

Mikrosłuchawka wynajem

Mikrosłuchawka wynajem »Dodano - 02.05.2018

W współczesnych czasach telefon komórkowy jest urządzeniem, jakie zawsze nosimy przy sobie. To dzięki niemu możemy z dowolnego miejsca skontaktować się z inną osoba. Jednak w pewnych okolicznościach może zjawić się kłopot z tym, żeby w danej sytuacji móc tak po prostu z kimś dyskutować poprzez telefon. W takich momenta... zobacz szczegóły wpisu »

Http://hempol.pl - maszyny leśne

Http://hempol.pl - maszyny le »Dodano - 27.04.2018

HEMPOL to doświadczona i godna polecenia przedsiębiorstwo, która od wielu lat proponuje swoim klientom niezawodne maszyny leśne w bardzo ciekawej cenie. Jako jedna z niewielu firm w Polsce sprzedajemy maszyny fińskiej firmy SUOKONE OY, które w swojej klasie a także w swojej cenie nie mają konkurencji. Polecamy w pierws... zobacz szczegóły wpisu »

Niezawodne zacieraczki do betonu

Niezawodne zacieraczki do bet »Dodano - 09.05.2018

ELARTPOL to godna polecenia spółka, która od 2001 roku oferuje swoim kontrahentom niezawodne maszyny dla budownictwa w bardzo przystępnej cenie. Pierw polecamy nasze zacieraczki do betonu, które pośród naszych klientów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Paramy się nie tylko dystrybucją, lecz również profesjonaln... zobacz szczegóły wpisu »

Najlepsza myjka kranzle

Najlepsza myjka kranzle »Dodano - 19.05.2018

Zakład pracy handlowo-usługowe MIWA oferujeswoją działalność na rynku lokalnym od roku 2002. Specjalizuje się w importowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości urządzeń czyszczących, takich jak np. myjki ciśnieniowe wysokojakościowej marki Kranzle. Firma posiada w swojej ofercie m. in. zmywarki do posadzek a także profe... zobacz szczegóły wpisu »